Zapach uczy oddechu – jak wspomagać zdrowie i samopoczucie całego organizmu?

utworzone przez | 21 Mar 2020 | Uncategorized | 0 komentarzy

Oddychania uczymy się tuż po urodzeniu, bez niego nie moglibyśmy żyć, a jednak okazuje się,że z biegiem czasu prawie w ogóle nie korzystamy z tej funkcji, nasz organizm zapomina o niej 🙁

Dużo mówi się teraz o ODDYCHANIU, ponieważ popularna się stała joga, medytacje, uwaga sobie. Wszystko to wynika z pędu życia, pogoni, za czym..?! za sukcesem, karierą, sprawami przyziemnymi.
Komórki nerwowe obumierają, często nieodwracalnie.

Czy nasze zdrowie nie jest przyziemne?
Tlen jest niezbędny do życia, bez dopływu powietrza szybko się dusimy.
Nawet kilkuminutowa przerwa w dostawie tlenu do mózgu, sprawia,że komórki nerwowe obumierają, często nieodwracalnie.
Ponieważ wszystkie funkcje w organiźmie są ściśle połączone se sobą, dużo problemów zdrowotnych jest przyczyną:

– płytkiego oddychania
– braku dostarczanej ilości tlenu, która pomaga w dostarczeniu  substancji odżywczych przez tkanki i komórki,wytworzenia energii i odnowy komórek.

TLEN pomaga  w usuwaniu wszystkich szkodliwych produktów przemiany materii.
Oddychając jedynie USTAMI , bierze udział tylko górny płat płuc, a organizm otrzymuje jedynie  1/4 potrzebnego tlenu.
Toksyny gazowe odkładają się w organiźmie,ponieważ jest osłabiony, a  później odkładają się one w postać trwałą w innych organach, np. jelicie grubym.

Jestem Terapeutką napięciowych bólów głowy, a także sama cierpię na bóle migrenowe, wiem jak PRAWIDŁOWE ODDYCHANIE ma duży wpływ  również na BÓLE GŁOWY , różnego rodzaju.

Jak „przypomnieć” sobie o ODDECHU?
Mnie pomogły w tym OLEJKI ETERYCZNE,które kocham odkąd pamiętam oraz kurs pracy z ciałem, oddechem i aromaterapią, który ukończyłam parę lat temu.

Od czego zacząć?

1. budząc się rano, nie „zrywaj się” od razu, pomyśl o oddechu. Może Ci w tym pomóc mały eliksir na energię Mira Organic , czyli mała buteleczka z zawieszką, którą stworzyłam specjalnie , tak abyś zawsze mógł mieć ją pod ręką, na szyi i użył kiedy zapragniesz, to także moja BIO KAWA.
To kompozycja olejków, które naturalnie :

– pobudzają do działania
– poprawiają koncentrację
– pobudzają funkcję oddychania
– poprawiają nastrój
– niwelują ból głowy

Co w niej się znajduje?
Między innymi  mięta pieprzowa, która stawia na nogi , bez względu od pogody, ciśnienia, nastroju,
po prostu taka jest 🙂

2. Postaraj skupić się na oddechu i wyobraź sobie,że jesteś nim, że chcesz przepłynąć ocean jak ryba. Tym oceanem jest Twój organizm.
3. Wykonaj 3 głębokie WDECHY i 3 głębokie WYDECHY (najlepiej wąchając olejek BIO KAWA lub swój ulubiony zapach, ważne,ąby był dobrej jakości, naturalny)

A JAK NATURALNIE UDRAŻNIAĆ ZATOKI ?
Japoński MASAŻ SHIATSU


Przed masażem warto oczyścić dziurki nosa, wydmuchać  dokładnie nos,posmarować wnętrze nosa patyczkiem higienicznym namoczonym w miodzie propolisowym lub ciepłym olejem rycynowym.
Wciągnij miód głęboko przez nos,aż do gardła,
Miód rozgrzewa tkanki, a propolis działa bakteriobójczo.
Masaż skupia się na technice akupresury i kończy się wydmuchaniem nosa raz jedną dziurką, raz drugą, licząc do 20. Masaż ten  oczyszcza zatokę klinową,czołową, szczękową. Jest bardzo prosty. Wystarczy kilka minut dziennie, aby odczuć lekkość oddechu i dotlenienie mózgu, bóle głowy ustają.

Jeśłi chciałbyś dowiedzieć się więcej . o tym jak nauczyć się prawidłowo oddychać, udrożniać zatoki  na co dzień dbać o zdrowie, przez ćwiczenie go, masowanie głowy

zapraszam na warsztaty ZAPACH UCZY ODDECHU (szczegóły w wydarzeniu na FB)

                                                 

Menu